Каталог

Компанія WITO є представництвом італійського заводу-виробника кліматичної техніки в Україні. Основною продукцією заводу є фанкойли і повітряно-опалювальний апарати - які ми пропонуємо купити в Києві і по всій Україні. Ми постійно вкладаємо кошти в розвиток, завдяки чому завжди на крок попереду конкурентів і виробляємо продукцію найвищої якості.
Детальніше-
Останні здані об'єкти
- Як працює фанкойл?
-
Принцип роботи фанкойла є досить простим. Він включає наступні етапи:
- вентилятор всмоктує повітря з кімнати і переводить його в теплообмінник;
- холодна або гаряча вода потрапляє в теплообмінник (все залежить від температури повітря, яку потрібно отримати);
- вода в теплообміннику віддає або забирає тепло у поступаемого повітря;
- нагріте або охолоджене повітря направляється в приміщення.
Якщо систему налаштовують на охолодження повітря, на теплообміннику з′являється конденсат. За допомогою насоса він відводиться на вулицю або направляється в каналізаційну систему. Для отримання води фанкойлу потрібен додатковий агрегат - тепловий насос. В одному приміщенні може бути встановлено кілька кліматичних пристроїв. Перед тим, як купити Фанкойли, необхідно визначити вимоги до температури повітря, площа приміщення. Системи працюють в режимі циркуляції повітря, а при необхідності пристрої з′єднують повітря з приміщення з вуличним. Для активації подібної опції доводчики необхідно підключити до припливної вентиляції.
- Види фанкойлів
-
Кліматичне обладнання даного виду прийнято розділяти за кількістю труб і способу кріплення.
За кількістю труб фанкойли ділять на:
- двотрубні: використовуються для охолодження повітряної маси;
- чотиритрубні: призначені для охолодження і обігріву.
За видами Фанкойли діляться на:
Крім цього, замовники можуть купити Фанкойли в Україні горизонтального, вертикального, а також канального, шафового, касетного або настінного типу. Настінні моделі за зовнішнім виглядом і способом кріплення схожі з кондиціонерами. Такі системи відрізняє універсальність, вони монтуються оперативно. Канальні Фанкойли часто монтують під фальшпотолками. При цьому майстри облаштовують спеціальні шляхи для відведення конденсату.
- Де використовуються Фанкойли?
-
Фанкойли використовуються в багатьох галузях: машинобудування, а також виноробство, виробництво продуктів харчування. Обладнання встановлюють в готелях, ресторанах, спортивних залах і салонах краси. Купити фанкойли Київ можна на привабливих умовах в нашій компанії. Фахівці нашої компанії допоможуть у виборі найбільш підходящої моделі техніки.
- Переваги систем
-
Iснує безліч причин, за якими доцільно купити фанкойл в м.Київ для облаштування різних приміщень. У список переваг цих систем можна віднести:
- безпека: рідкий холодоагент, який використовується для роботи системи, мінімізує ймовірність поломки;
- естетичність: чиллер розміщують в технічному приміщенні або на даху, за рахунок чого зовнішній вигляд фасаду залишається незмінним;
м. Київ, вул. Туполєва, 19email: sales@wito.com.uaТОВ "Вiто Україна ЛТД"Тел. 044 221-07-56Питання-вiдповiдь:- Що таке фанкойл?
Фанкойл - або вентиляторний доводчик - це пристрій, що забезпечує процес охолодження або нагрівання повітря всередині приміщення. Є невід'ємною частиною системи кондиціонування "чиллер-фанкойл".
- Які існують види фанкойлів?
Для спрощення підбору, фанкойли класифікують по ряду ознак, найпоширеніші:
- За кількістю теплообмінників: дво- і чотиритрубні системи. У 2-х трубних фанкойлах встановлений один теплообмінник, а в 4-х трубних – два, для роздільної циркуляції теплоносія і води з опалювальної системи;
- За типом розташування: канальні, касетні, настінні, підлогові, стельові.
Крім цього, фанкойли відрізняються між собою параметрами потужності, розмірами, способами управління, зовнішнім виконанням і дизайном, особливостями конструкції.
Щоб купити фанкойл який пiдходить саме вам, рекомендуємо звернутися до наших фахівців за професійною допомогою. Вони підберуть оптимальний варіант пристрою і проконсультують з питань його монтажу, сервісу та подальшої експлуатації.
- Які переваги системи фанкойлів?
- Універсальність у використанні, можливість експлуатації в приміщеннях різного призначення – житлових, офісних, торгових або виробничих;
- Сумісність з іншими пристроями, що забезпечують вентиляцію і кондиціонування повітря в приміщенні;
- Можливість автономної роботи, незалежно від решти обладнання, підключеного до системи;
- Багатофункціональність, можливість вибрати найбільш підходящий режим роботи і його контроль за допомогою пульта управління або Програми на мобільному телефоні;
- Широкий модельний ряд, що дозволяє вибрати фанкойл, повністю відповідний умовам експлуатації і параметрам приміщення, що потребує кондиціонування повітря.
- Які особливості установки фанкойла?
Фанкойл є елементом централізованої системи кондиціонування повітря в приміщенні. Тому, установка самих фанкойлів, розводка трубопроводів від чиллера до доводчиків здійснюється на етапі будівництва або реконструкції об'єкта, згідно проектною схемою.
- Як вибрати фанкойл?
При виборі фанкойла необхідно враховувати ряд факторів (площа приміщення, цільове використання приміщення, кількість людей, техніки та багато іншого). При цьому підбір обладнання ділиться на два етапи: за технічним оснащенням і за типом системи.
Важливо зробити акцент на технічні характеристики фанкойлів, адже це значно впливає на ефективність кондиціонування повітря.
А тип фанкойла визначається виходячи з планованого місця установки. Тому для правильного і точного підбору фанкойлів слід звернутися до професіоналів. Наші фахівці з багаторічним досвідом роботи в сфері кліматичного обладнання зможуть розрахувати і підібрати обладнання згідно з усіма вимогами.
- Що впливає на підбір фанкойла?
На етапі вибору фанкойлів необхідно враховувати різні параметри, такі як:
- тип і площа приміщення і його особливості;
- висота стель;
- освітлення (розташування вікон), наявність освітлювальних приладів і їх кількість;
- кількість людей в приміщенні;
- кількість комп'ютерів або іншої техніки володіє великою тепловіддачею.
Також на підбір доводчиків впливає плановане місце установки. Фанкойли бувають: канальні, касетні, підлогові, настінні, стельові. Дуже важливо надати значення типу обладнання, адже від цього буде залежати ефективність роботи і його функціональність.
- Який фанкойл вибрати?
При виборі фанкойла варто звернути увагу на:
- технічні характеристики (теплова потужність, витрата повітря, тип і потужність електродвигуна, рівень шуму, дальність потоку повітря і т. д.);
- рівень енергоспоживання;
- теплопродуктивність;
- особливості монтажу та експлуатації;
- дизайн;
- додаткові опції і автоматика.
На нашому сайті ви зможете знайти відповідні фанкойли і всю необхідну автоматику. А наші фахівці допоможуть з підбором обладнання згідно ваших вимог і потреб.
- Що таке чиллер?
Чилери-це промислові пристрої для охолодження рідини (вода, концентрат гліколь). Їх використовують для забезпечення комфорту великих виробничих або комерційних будівель в теплу пору року. У багатьох сферах промисловості без чилерів не обходиться жоден процес охолодження.
Потужність варіюється від 5 кВт до декількох МВт.
Чиллер можна порівняти з зовнішнім блоком кондиціонера, до якого підключено велику кількість внутрішніх блоків - фанкойлів. Тому така система називається «чиллер-фанкойл». Принцип роботи чиллера такий, що до нього можна підключити будь-які типи фанкойлів і їх комбінації.
- Що таке система чиллер-фанкойл?
Система чиллер-фанкойл являє собою систему кондиціонування повітря, що складається з зовнішнього блоку-чиллера і внутрішнього – фанкойла. В якості теплоносія використовується вода або водно-спиртовий розчин. Даним способом кондиціонування можна регулювати і підтримувати температурний режим одночасно в декількох кімнатах, але управляти мікрокліматом в кожній індивідуально.
- Які недоліки системи чиллер-фанкойл?
- Основною функцією даного обладнання є зміна температури повітря, а ось його очищення це вже допоміжна і опціональна можливість.
- Загальні габарити системи досить значні, та й монтаж можливий тільки на етапі будівництва або реконструкції будівлі.
- Також, габарити ускладнюють монтаж, для нього буде потрібно набагато більше кількість фахівців, ніж при установці кондиціонера.
- Для подальшого техобслуговування необхідно залучати кваліфікованих фахівців.
- Які плюси системи чиллер-фанкойл?
У порівнянні зі звичними нам кондиціонерами, система чиллер-фанкойл має ряд переваг:
- Зручність і простота в монтажі таких систем обумовлена тим, що до одного чиллеру можна підключати необмежену кількість фанкойлів, а відстань між ними буде залежати тільки від потужності чиллера або насосної станції.
- Чиллер, як правило розміщують на даху будівлі, що дозволяє зберегти фасад. А фанкойли маючи широкий модельний ряд, можуть своїм дизайном, як підкреслити стилістику приміщення, так і не виділятися зовсім.
- Чилер може працювати цілий рік, незалежно від температури повітря або погодних умов на вулиці.
Завдяки великій кількості фанкойлів, користувач може встановлювати і регулювати температурний режим в кожній кімнаті індивідуально. - Холодоагентом в даній системі є вода або водно-спиртової розчин, що на відміну від газового холодоагенту в спліт-системах, робить його більш безпечним у разі витоку.
- Як відбувається монтаж системи чиллер-фанкойл?
Під час монтажу системи чиллер-фанкойл враховуються безліч параметрів, які необхідно прорахувати перед початком робіт.
Одним з перших складається точний гідравлічний розрахунок. Необхідно правильно підібрати діаметри трубопроводів: діаметри магістралей відрізняються від діаметрів підключення трубопроводів (часто в бік збільшення).
Потім потрібно розрахувати навантаження на опорні конструкції. Середня вага чилерів близько 4-5 тонн. Спроектовані рами і фундаменти повинні знижувати рівень шуму і вібрації від чилерів.
Під час роботи охолоджуюча установка і насосна станція створюють підвищену вібрацію, яка по трубній розводці може передаватися в приміщення, де розташовані Фанкойли. Якісний монтаж чиллера проводиться з обов'язковим використанням амортизуючих прокладок. А при монтажі фанкойлів необхідно передбачити заходи щодо зниження вібрації через кріплення до стелі.
Обов'язково повинна бути розрахована і спроектована система електропостачання, так як у чилерів високий пусковий струм.
Щоб при необхідності можна було демонтувати фанкойл з мінімальним зливом системи використовують запірну арматуру.
І фінальним є розрахунок дренажної системи. Нахил дренажу виконується з ухилом мінімум 1 см на метрі. Дренажні помпи встановлюються на максимальній висоті, яка визначається робочою точкою помпи. Таким чином дренаж протікає самопливом.
Послідовність дій при монтажі:
- Установка чиллера і фанкойлів на підготовлені місця;
- Збірка вузла обв'язки (крани, манометр, термометр, триходовий клапан);
- Прокладка і теплоізоляція трубопроводів;
- Створення дренажної системи;
- Підключення до електромережі;
- Опресування (перевірка герметичності системи);
- Подача води (також супроводжується перевіркою герметичності).
По завершенню монтажу проводяться пуско-налагоджувальні роботи і перевіряється готовність системи до експлуатації.
- Де використовують Фанкойли?
Фанкойли використовують для обігріву або охолодження приміщень незалежно від їх типу. Широко використовуються в житлових, офісних, торгових, промислових, виробничих, складських та ін.приміщеннях.
Завдяки широкому модельному ряду можна підібрати фанкойл за технічними характеристиками і дизайну, як для котеджу, готелю, магазину, ресторану, спорт клубу, так і для заводу або фабрики.
- Як керувати фанкойлом?
Для підтримки постійної необхідної температури повітря в приміщенні існує управління роботою фанкойлів. Для локального управління використовуються пульти управління. Вони бувають інфрачервоні, дротові, комбіновані (дротові з інфрачервоним пультом в комплекті, напр. WT 908) і термостати з можливістю віддаленого управління по wi-fi (напр. WT 10)
Дротові термостати відрізняються своєю надійністю і довговічністю, тому що розміщуються зазвичай стаціонарно на стіні і підключаються до фанкойлу і клапану проводом.
Існує два способи регулювання температури повітря в приміщенні за допомогою фанкойлів. Перший спосіб полягає в тому, що при досягненні потрібної температури в приміщенні термостат відключає живлення двигуна вентилятора теплообмінника всередині фанкойла. При збільшенні температури на 1-2 °С, термостат знову включить живлення двигуна вентилятора. Таким чином, відбувається періодичне вмикання/вимикання вентилятора фанкойла, за рахунок чого і підтримується необхідна температура повітря в приміщенні.
Другий спосіб передбачає регулювання подачі води в теплообмінник фанкойла. Це здійснюється за рахунок установки перед фанкойлом 3-х ходового клапана. (клапана серії KNP і KN). У більшості випадків цей елемент не входить в комплектацію фанкойла, його треба купувати додатково.
- Як розрахувати потужність фанкойла для приміщення?
Для точного розрахунку потужності фанкойла необхідно враховувати ряд факторів: площа приміщення, висота стель, освітлення (розташування вікон), лампочки, кількість людей в приміщенні, кількість комп'ютерів або іншої техніки володіє великою тепловіддачею.
Але якщо необхідно прорахувати потужність приблизно на початкових етапах планування, можна скористатися формулою - 1 кВт холоду на 10 м2 приміщення.
Споживана електрична потужність фанкойла становить 100-500 Вт і залежить від потужності електродвигуна вентилятора.
- Як влаштовані фанкойли?
Фанкойл складається з декількох основних елементів:
- Фільтри потоків вхідного повітря.
- Теплообмінники, що охолоджують або нагрівають повітря.
- Вентилятор, що направляє потоки повітря і забезпечує їх циркуляцію.
- Керуюча панель. Може бути представлена дистанційним пультом.
- Чим фанкойл відрізняється від кондиціонера?
Основними відмінностями фанкойлів від спліт-систем є:
Холодоагентом в фанкойлах виступає вода або водний розчин, на відміну від кондиціонерів в яких використовується фреон.
Монтаж і монтажні роботи системи чиллер-фанкойл вимагає більше додаткового обладнання і тимчасових витрат, ніж спліт-система. А також система чиллер-фанкойл встановлюється на етапі будівництва, а Кондиціонер можна встановити в будь-який момент у вже експлуатованому приміщенні.
До одного чиллера можна підключити необмежену кількість фанкойлів і відстані між ними залежать тільки від потужності чиллера. А в мультиспліт системах обмежена як кількість внутрішніх блоків, так і довжина фреонових трас.
При використанні системи чиллер-фанкойл, регулювати охолодження повітря можна окремо в кожному приміщенні, а також система може працювати на кондиціонування і обігрів одночасно.
На відміну від фанкойлів, спліт-системи призначені для кондиціонування невеликих приміщень з максимальною площею до 2000 м2.
Кондиціонери в своїй роботі використовують виключно внутрішнє повітря приміщення, це в більшості випадків відбувається окремо від вентиляції. Фанкойли легко підключити до припливно-витяжної установки і в багатьох приміщеннях їх часто встановлюють у вентиляційні канали.
У разі витоку води виявити і усунути причину набагато легше і дешевше, ніж фреону. Також, заміна та ремонт водопровідних труб обходиться набагато економічно вигідніше, ніж дорогих фреонових магістралей.
- Фанкойл якого виробника вибрати?
При виборі виробника фанкойлів необхідно звернути увагу на країну походження бренду, визнаним лідером з виробництва якісної і довговічної холодильної техніки є Італія.
Компанія WITO є офіційним дилером італійської кліматичної техніки Sabiana з більш ніж півстолітньою історією.
Фанкойли виробника WITO мають ряд переваг, які роблять його лідером на ринку кліматичної техніки:
- низький рівень шуму;
- сучасний дизайн;
- висока ефективність;
- широкий вибір додаткових опцій;
- низький рівень енергоспоживання;
- простий монтаж і експлуатація.
- Скільки коштує фанкойл?
Компанія WITO має широкий асортимент фанкойлів, який задовольнить потреби покупців: від невеликого котеджу або квартири до величезних ТРЦ і бізнес-центрів.
Ціна фанкойлів WITO залежить від наступних факторів:
потужність фанкойла (холодопродуктивність від 1,6 кВт до 42,0 кВт);
статичний напір (до 150 Па);
2-х трубні або 4-х трубні;
додаткові опції (термостати, 3-х ходові клапана, електростатичні фільтра, насадки, решітки).- Яке енергоспоживання фанкойла?
Споживана електрична потужність фанкойла безпосередньо залежить від потужності електродвигуна.
Енергоспоживання фанкойлів компанії WITO на середній швидкості роботи електродвигуна в серії:
- Vierro - від 22 Вт/год до 108 Вт/год
- Viera з ECM - мотором-від 11 Вт/год до 19 Вт/год
Більш потужні середньонапірні канальні Фанкойли мають наступні показники енергоспоживання на середній швидкості роботи електродвигуна:
- CEM від 41 Вт/год до 213 Вт/год
- CAM з ECM-мотором від 37 Вт/год до 98 Вт/год
Фанкойли WITO є одним з найбільш енергозберігаючих на ринку Європи.
- Які особливості експлуатації фанкойла?
Вимоги до повітря приміщення, в якому експлуатується фанкойл:
- температура повітря в приміщенні, без протоки теплоносія-0÷40°С;
- вміст пилу і твердих домішок не більше 10 мг/м3.
А також не допускається присутність в повітрі речовин, агресивних по відношенню до вуглецевих сталей, алюмінію і міді (кислоти, луги), липких або волокнистих речовин (смоли, ТЕХНІЧНІ волокна та ін.).
- Навіщо фанкойл чиллер?
Чиллер необхідний фанкойлу як зовнішній блок спліт-системи потрібен внутрішньому. Він виробляє тепло або холод, забезпечуючи роботу системи чиллер-фанкойл.
- Де знаходиться подача і обратка у підвісних фанкойлах?
Все залежить від конкретної моделі. У підлогово-стельових фанкойлів трубки зазвичай підключаються збоку, у стельовий – з задньої. У касетних фанкойлів - у внутрішній частині, яку зазвичай ховають в підвісних стелях.
- Як змонтувати фанкойл на тепло і холод?
Установка такого фанкойла нічим не відрізняється від монтажу звичайного. Взагалі, режим роботи (обігрів або охолодження) залежить від чиллера, а не від фанкойла. Відповідно, він задається централізовано для всієї системи.
- Чи існує міжблочний зв'язок між фанкойлами?
Ні, кожен фанкойл-це окремий пристрій і безпосередньо пов'язаний тільки з чиллером. Звичайно, можна підключити центральний контролер, який би відстежував температурні режими, але це не буде міжблоковим зв'язком.
- У чому відмінності між системою чиллер-фанкойл і АБХМ?
Установку АБХМ часто називають абсорбційним чиллером, але її принцип роботи істотно відрізняється. У ній використовуються камери зі зниженим тиском, за рахунок чого можна ефективно отримувати тепло або холод, використовуючи низько потенційне середовище.
За ефективністю АБХМ у багатьох випадках перевершує чиллер. Її коефіцієнт перетворення вище в певних діапазонах температур.